Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!

Chopin na dobových nástrojích

03. 11. 2015

Nyní máte jedinečnou možnost uplatnit kupóny z dárkového certifikátu Centrum experimentálního divadla a Filhamronie Brno na jedinečný koncert Chopin na dobových nástrojích konaný 10. 11. 2015 od 19:30 v Besedním domě.

Už dávno jsme si zvykli na Chopinovy koncerty hrané na současných klavírech s velkým zvukem a s doprovodem velkého orchestru. V době skladatelova života byly však jeho skladby hrány podstatně subtilněji. O tom, jak v 19. století zněla autentická klavírní poezie, se mohou přesvědčit posluchači koncertu 10. listopadu v Besedním domě.

Za výjimečným „zlatým“ zdobeným klavírem značky Pleyel (na světě jsou pouze tři takové!), jehož zvuk, nezvykle delikátní, „salónní“, oceňoval samotný skladatel, usedne maďarský pianista Alex Szilasi, expert na historické provádění Chopinova odkazu. Právě ten v roce 2005 tento unikátní klavír ve skladu budapešťského Muzea užitého umění objevil.

Dnešní pokusy o oživení autentické barvy klavírního zvuku v Chopinových koncertech vyžadují i odpovídající komorní orchestr. Do Besedního domu zavítá Wroclawska Orkiestra Barokowa, která je známá svým lahodným zvukem plným jemných fines.

Během koncertu jsou připraveny také Chopinovy písně v provedení maďarské sopranistky Yvette Mondok.

Projekt Chopinovo dědictví vznikl díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu. Klavír se sólistou i orchestrem procestuje několik měst. Jsme rádi, že i Brno bude mít tu čest.

Vstupenky si rezervujte:

Předprodej vstupenek

Besední ulice, Brno, 602 00

Tel: 539 092 811

E-mail: predprodej@filharmonie-brno.cz

 

Otevírací doba předprodeje:

Pondělí, středa 9:00 - 13:00 hodin

Úterý, čtvrtek, pátek 13:00 - 18:00 hodin

 

WEB: www.filharmonie-brno.cz