Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!

Moravský podzim 2015

11. 09. 2015

V roce 2015 čeká Brno Moravský podzim 2015. První Filharmonií Brno pořádaný Moravský podzim 2013 byl FANTASTICKÝ, tento bude fantastický a MULTIMEDIÁLNÍ. Opět se světovými hvězdami a tentokrát s dramaturgickým výběrem programů a účinkujících zaměřeným na hledání souvislostí mezi hudbou a filmem, pohyblivým obrazem, ale též textem (zpívaným i recitovaným) a podobně. Na vybrané koncerty můžete využít kupóny z dárkového certifikátu Centrum experimentálního divadla a Filharmonie Brno 2015.

Na tyto koncerty je možné uplatnit kupóny z dárkového certifikátu Centrum experimentálního divadla a Filharmonie Brno 2015:

  • 6. 10. l 19:30 l Besední dům l KLASIKA A AUDIOVIZUÁLNÍ KONCERT

SCHUBERT Smrt a dívka (úprava pro smyčcový orchestr)

van der AA Up-close, koncert pro violoncello, smyčcový orchestr, elektroniku a video

Konstanze von Gutzeit violoncello, Orchestr Berg, dirigent Pavel Šnajdr

důmyslné propojení hudby s filmovou a divadelní akcí

  • 7. 10. l 19:30 l Besední dům l ARMIDA QUARTETT

TÜÜR „Lost Prayers“ BARTÓK Smyčcový kvartet č. 4 BERG Lyrická suita

Armida Quartett, vítěz prestižní mnichovské soutěže ARD

  • 8. 10. l 19:30 l Besední dům l DVANÁCT VIOLONCELL

GUBAJDULINA, PÄRT, DEAN, ZÁMEČNÍK a další přední soudobí autoři z různých koutů světa – Česka, Austrálie, Ázerbájdžánu, Estonska či Ruska

Marie Fajtová soprán, Brněnští violoncellisté, um. vedoucí Pavel Šabacký

  • 9. 10. l 19:30 l Janáčkovo divadlo l ROTTERDAMSKÁ FILHARMONIE

RIMSKIJ-KORSAKOV Májová noc RACHMANINOV Klavírní koncert č. 3 SIBELIUS Symfonie č. 2

Simon Trpčeski klavír, Rotterdamská filharmonie, dirigent Cristian Măcelaru

  • 10. 10. l 20:00 l Besední dům l ZJEVENÍ – VISIONS

MESSIAEN Visions de l'Amen (Zjevení konce)

Terezie Fialová klavír, Karel Košárek klavír, Saša Rašilov umělecký přednes

  • 12. 10. l 19:30 l Červený kostel l TŘI ESTONSKÉ HVĚZDY

TÜÜRPÄRTTORMIS

Komorní sbor Collegium Musicale, sbormistr Endrik Üksvärav

  • 13. 10. l 19:30 l Besední dům l KLAVÍRNÍ RECITÁL

NIETZSCHE, LISZTTOLSTOJ, PASTERNAK, SKRJABIN

Jan Jiraský klavír

hudba mistrů slova v konfrontaci s díly profesionálních skladatelů

  • 14. 10. l 20:00 l Sono Centrum l PŘESÝPACÍ HODINY

(beseda se skladatelkou v 18:30)

JUSTĖ JANULYTĖ Přesýpací hodiny pro 4 violoncella, živou elektroniku a instalaci, česká premiéra

Luca Scarzella video, Gaida Ensemble

dílo oscilující na pomezí koncertní performance a audiovizuální instalace. Po velmi úspěšných provedeních na světových festivalech teď i v Brně!

  • 15. 10. l 19:30 l  Besední dům l DVOJRECITÁL:  HOUSLE A BICÍ

OK Percussion Duo: Martin Opršál Martin Kleibl, Milan Paľa housle

klasika i současná hudba, neobvyklý dvojrecitál kombinující sólové housle a bicí nástroje

  • 16. 10. l 19:30 l  Janáčkovo divadlo l COLIN CURRIE A FILHARMONIE BRNO

DEBUSSY Jarní ronda TÜÜR Symfonie „Magma“ pro bicí nástroje a orchestr, česká premiéra,

STRAVINSKIJ Svěcení jara

Colin Currie bicí nástroje, Filharmonie Brno, dirigent Olari Elts

závěrečný koncert festivalu s fenomenálním skotským bubeníkem a strhujícími rituálními rytmy

 

Více informací o festivalu naleznete zde.

 

Vstupenky si rezervujte:

Tel: +420 539 092 811

E-mail: predprodej@filharmonie-brno.cz

 

Vstupenky si zakoupíte v předprodeji na Besední ulici.

Otevírací doba:

Pondělí a středa 9:00 - 13:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 13:00 - 18:00