Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!

Nový bleší cirkus

02. 06. 2014

Vážení divadelní příznivci, nyní máte jedinečnou možnost uplatnit kupóny z dárkového certifikátu Komorní scény města pražského 2013/2014 na novou inscenaci Studia Ypsilon Nový bleší cirkus - odkaz příštím generacím, a to v termínech 9. června a 23. června vždy od 19:30 hodin.

Páni a dámové, přistupte blíže! Uslyšíte, co jste ještě neviděli! Herecké virtuosky našeho blešího ansámblu samy deklamují Shakespearovy verše! Sestrojili jsme pro ně amplifikační zařízení, které bude bleší hlásky přenášet do sálu! Vše je zcela bezpečné – blechy nejdou na diváky, kteří řádně zaplatí!

Bylo to před pěti lety v Mnichově. Na Oktoberfestu. Navštívil jsem stan s bleším cirkusem. Der Flohzirkus. Černé tečky na konci pinzet zde odbíjely míčky a roztáčely miniaturní obří ruské kolo. Dost možná se po každém čísle klaněly – ale kdo pozná, zda se blecha ohnula v pase… A v Praze tou dobou boom nového cirkusu. Bez zvířeny, jen zvíření akrobaté. Staré dobré špílce ve službách vyprávěného příběhu. Tak proč to nezkusit také s novým bleším cirkusem? I když pravda opět nutně se zviřátky. Otřepaných postupů zaprášené pouťové atrakce využijeme v umění dramatickém. Když už bleší polka, pak jedině u Kapuletů na plese. Když šermy, pak mezi bleším Tybaltem a bleším Merkuciem. A co více: herecké virtuosky našeho blešího ansámblu, Sára von Brandejs a Dita di Tanvald, dokonce samy deklamují Shakespearovy verše! Sestrojili jsme pro ně amplifikační zařízení, jež bude bleší hlásky přenášet do sálu. Velký český kabaretiér Emil Artur Longen hřímá v Manifestu Revoluční scény: 'Usilujeme o moderní divadlo, i musíme pěstovat všechny jeho jevištní složky, artistikou cirkusu a kabaretní improvisací počínaje a dramatem konče.' V Ypsilonce chytneme Longena za slovo, a přes zvětšovací sklo grotesky nahlédneme na svět jako na bleší cirkus. Odehrává se v Kocourkově našich dní, pod titul vetkli jsme 'odkaz příštím generacím'.“ Milan Šotek

Autor a režie: Milan Šotek

Scéna: Karel Čapek

Kostýmy: Petra Krčmářová

Hudba: Zdeněk Dočekal

Zvuková spolupráce: Viktor Prášil

Dramaturgie: Jaroslav Etlík

Dramaturgická spolupráce: Tereza Karpianus

Účinkují: Jakub Slach, Oldřich Navrátil, Martin Bohadlo, Renata Rychlá, Martin Janouš, Jan Jiráň, Pavel Nový, Lucie Polišenská, Barbora Vyskočilová, Paulína Labudová, Jiřina Vacková a Zdeněk Dočekal

Premiéra: 6. a 8. 6. 2014

Nejbližší reprízy: 9. a 23. 6. 2014

Vstupenky si rezervujte telefonicky na telefonním čísle 224 947 119, nebo mailem ypsilonka@ypsilonka.cz.

Pokladna je otevřena: PO - PÁ 12.00-19.30 hod., neděle hodinu před představením.

Krásný kulturní zážitek!