Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


Bylo nás pět

09. 01. 2014

Premiéra 22. 3. 2014 v Divadle ABC

„…a tak jsme šli, a bylo nás pět – já, Bejval Antonín, Éda Kemlink, Zilvar z chudobince a Čeněk Jirsák, který dělal, že jde sám, ale přitom šel s námi…“

Režisér a dramatik Arnošt Goldflam uvede v Divadle ABC svéráznou divadelní adaptaci slavné Poláčkovy knihy Bylo nás pět, jíž je velkým znalcem a milovníkem. Svou verzi doprovodí celou řadou dobových melodií.

Vyprávění Péti Bajzy o jednom krátkém úseku klukovského života, o přísném tatínkovi hokynáři, starostlivé mamince, o partě kluků, „co spolu mluvíme,“ o rvačkách s těmi, se kterými nemluvíme, o zásadních událostech, jako je příjezd cirkusu nebo ilegální návštěva zakázaného filmu v místním biografu či láska k cukrářovic Evičce, zkrátka o věcech malých i velkých, patří k nejoblíbenějším humoristickým knihám české provenience. Malí i velcí čtenáři v ní nacházejí situace, které se z generace na generaci opakují a které důvěrně známe z vlastního dětství. Zároveň je to kniha, která dýchá starosvětskou atmosférou, zastřenou jemnou nostalgií a krásou, evokující v nás touhu alespoň na chvíli vkročit do dávné harmonie a jít kousek cesty s Petrem Bajzou a jeho kamarády.

Díky fotoreportáži Aleny Hrbkové se můžete podívat do zákulisí Divadla ABC a sledovat, jak probíhá zkoušení nové inscenace Bylo nás pět v režii Arnošta Goldflama.

Fotoreportáž k nahlédnutí zde:

Bylo nás pět
Bylonaspet_zezkousek1(1)
Bylonaspet_zezkousek1(11)
Bylonaspet_zezkousek1(12)
Bylonaspet_zezkousek1(13)
Bylonaspet_zezkousek1(13)
Bylonaspet_zezkousek1(14)
Bylonaspet_zezkousek1(15)
Bylonaspet_zezkousek1(2)
Bylonaspet_zezkousek1(20)
Bylonaspet_zezkousek1(21)
Bylonaspet_zezkousek1(22)
Bylonaspet_zezkousek1(25)
Bylonaspet_zezkousek1(3)
Bylonaspet_zezkousek1(4) (1)
Bylonaspet_zezkousek1(5)
Bylonaspet_zezkousek1(8)
Bylonaspet_zezkousek1(9)