Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků

Česká beseda

27. 05. 2014

9. června 2014 se ve Stavovském divadle bude konat beseda - Život lidský je tak složitý... že život člověka je proti tomu úplný hadr. Druhý díl cyklu diskuzí osobností zabývajících se českou a československou historií.

Novinář a publicista Vladimír Kučera, průvodce populárním pořadem České televize Historie.cs, se na několika setkáních bude se svými hosty věnovat otázkám, spojených s událostí, která na začátku 20. století proměnila náš svět a vytvořila to, čemu říkáme modernita – první světovou válkou.

Jak se vůbec formovaly koalice – Trojspolek a Dohoda? Předznamenaly spojenectví ve válečných letech 1939–1945 a pozdější rozdělení světa? Jaký byl poměr sil? Jak se měnila situace na frontě? Došlo oproti minulým válkám k nějakým revolučním změnám? V čem vlastně byla tato válka jiná a počítal s tím někdo? V jakém smyslu válka posilovala národnostní uvědomování a uvědomění a případné národně osvobozovací tendence? Jak to bylo s našimi legionáři? Vznikaly legie skutečně z čirého nezištného vlastenectví nebo existovaly i jiné příčiny (např. podmínky v zajateckých táborech)? Češi bojovali vlastně na dvou frontách i proti sobě: co to znamenalo pro budoucnost naší armády? A jak to vůbec ovlivnilo poválečnou atmosféru v zemi?

Pro ČSR končí masakr oslavným tancem. Doslova jen a jen naší, Českou besedou. Mtatata.

Série besed v červnu vyvrcholí happeningem "Tak nám zabili Ferdinanda" na piazzetě ND a v přilehlém okolí. Bude připomenuto, že důvodem k vypuknutí první světové války bylo zavraždění následníka trůnu a postrachu konopišťských lesů Františka Ferdinanda D'Este. Vystoupí domácí i hosté. Akce bude zároveň rozloučením s končící divadelní sezonou.

Vstup je zdarma.

Více informací naleznete zde: http://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/8710?t=2014-05-28-15-30