Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


Divadelní archeologie podle Aloise Jiráska

07. 01. 2020

Vážení divadelní příznivci,

s novým rokem se na divadelní scéně objevilo několik zajímavých projektů. Jedním z nich je inscenace HUSITSKÁ TRILOGIE (JAN HUS, JAN ŽIŽKA, JAN ROHÁČ), kterou uvede DIVADLO KOMEDIE.

Jevištní koláž z her Jan Hus, Jan Žižka a Jan Roháč jako obraz cesty od ideálu k politice a od politiky k terorismu. Od národního uvědomění k bratrovražedné občanské válce. Od teologických rozprav k apokalyptickým vizím. Svou rezonancí nebývalý a neopakovatelný příběh husitského hnutí byl celých šest století opakovaně zkreslován, každá generace a politická garnitura si přetvářela mýtus podle svých zájmů. Divadelní komprimát velkolepé Husitské trilogie Aloise Jiráska je pokusem o kreativní a přitom i kritickou konfrontaci s jedinečnou kapitolou českých dějin.

Obsazení: VERONIKA JANKŮ, VOJTĚCH DVOŘÁK, ELIÁŠ JEŘÁBEK, RADIM KALVODA, JAN MANSFELD, PETR REIF

Nejbližší termíny představení: v úterý 28.1.2020 v 19:30, ve středu 12.2.2020 v 19:30, v pátek 28.2.2020 v 19:30 a ve čtvrtek 12.3.2020 v 19:30 hodin