Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


Divadlo Komedie je v ohrožení

28. 08. 2015

Divadlo Komedie zatím neobdrželo od Magistrátu hl. m. Prahy finanční prostředky na další činnost od roku 2016. V případě, že Divadlo Komedie nedostane od Magistrátu hl. m. Prahy potřebné finanční prostředky, bude ke dni 31. 12. 2015 uzavřeno. I přesto, že informace o uzavření divadla není ještě 100%, doporučujeme majitelům informační brožury Komorní scény města pražského 2015/2016, kteří se chystají navštívit toto divadlo, aby tak učinili raději ještě v tomto kalendářním roce.

Níže přikládáme vyjádření k situaci ředitele divadla Vojtěcha Štěpánka.

„Vážení diváci,

Bývá zvykem, že divadlo v září představí plán nastávající sezony. Divadlo Komedie je ale v dosti neobvyklé situaci.

Komedie stále neví, jestli obdrží dotaci na svůj další provoz v roce 2016. Z toho důvodu je další existence tohoto divadla velmi vážně ohrožena, a s ním samozřejmě i plány nadcházející sezony.

Zatím ale stále máme vám, divákům, co nabídnout. Náš repertoár sestává z dvanácti titulů, většinou českých i světových premiér děl autorů z východních zemí. Minulou sezonu jsme zakončili úspěšnou premiérou dokumentárního dramatu ruské dramatičky Varvary Fajer s názvem ZLOČINY.ŽENY.DOC v režii Ondřeje Mataje, ve které excelují Kristýna Leichtová, Eva Vrbková, Pavlína Skružná a Jan Hofman. Představení s živou hudbou houslistky Veroniky Linhartové a experimentálního hudebníka KITTCHENa má omezenou diváckou kapacitu, proto doporučuji si místa rezervovat s dostatečným předstihem.

4.října se repertoár rozšíří o českou premiéru hry Korunovace autora Marka Modzelewského v režii známého polského režiséra Norberta Rakowského.

Bohužel, z výše uvedeného důvodu jsme museli odložit dlouho plánované zkoušení inscenace světové premiéry hry Smíření autora Tomáše Vůjtka v režii uměleckého šéfa Komorní scény Aréna Ostrava – Ivana Krejčího. V podobné nejistotě se vznáší i titul dalšího hostujícího režiséra Davida Czesanyho a na něj navazující česká premiéra hry Smrt člověka Veverky v režii našeho kmenového režiséra Ondřeje Mataje.

Během podzimu bude nadále pokračovat velmi úspěšný doprovodný program KOMEDIE + pod vedením dramaturgyně Markéty Bidlasové a režiséra Ondry Mataje, ve kterém se zaměřujeme na inscenaci scénických čtení zcela nových her autorů východních proveniencí.

Děkuji vám, vážení diváci, za hojně projevenou přízeň v uplynulé sezoně a věřím, že nám zůstanete věrní i v nadcházejícím, velmi těžkém období. Doufám, že se budete i nadále zajímat o dění kolem Divadla Komedie a přeji si, aby toto divadlo přestalo být (alespoň na nějaký čas) skloňováno jen v souvislosti s financemi, a že se budeme moci soustředit výlučně na to, proč jsme zde především.

Přeji Vám mnoho silných zážitků v hledišti Divadla Komedie. A držte nám palce.“

Vojtěch Štěpánek, ředitel