Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


Divoké maso v Divadle Komedie

29. 01. 2015

Také znáte Balkán především z dovolených u Jadranu, z filmů Emira Kustorici a pozapomenutých televizních zpráv z války v devadesátých letech? Pokud byste ho chtěli poznat trochu jinak, přijďte do Divadla Komedie/Centra východní dramatiky, které uvedlo 15. ledna 2015 sugestivní drama Divoké maso dramatika Gorana Stefanovského.

Zřejmě nejvýznamnější současný makedonský dramatik a scenárista  Goran Stefanovski (*1952) je u nás prakticky neznámý. Přitom jeho postmoderní hry, zaměřené na historické i současné problémy a události na Balkáně mají překvapivě jednající postavy, živý jazyk, zvláštně dusivou  atmosféru a hlavně zobrazují realitu v mnoha aspektech blízkou té naší.


Hra Divoké maso je dějově situována do čtyřicátých let dvacátého století, chvílemi však zřetelně komentuje naši současnost. Ne náhodou o hře dnes říká její autor:

Věřil jsem, že děj Divokého masa byl situován do druhé světové války a že domov hlavních postav, rodiny Andrejevičů, byl ohrožen nastupujícím nacismem. Z dnešního pohledu se mi to jeví tak, že domov této rodiny byl ohrožován celou řadou dalších smrtelných ohrožení: drsným nástupem kapitalismu a sílícím řádem nového světa. Zdá se to jako disutopický počátek jedné historie.


Uvedením Divokého masa navazuje Divadlo Komedie tematicky – mapováním příběhů jednotlivců,  příběhu země a národa v dramatické době, na výjimečné hry Naše třída Tadeusze Słobodzianka a Past Tadeusze Rózewicze.


V režii Jana Novotného hrají Jan Zadražil, Jaromír Nosek, Kristýna Leichtová, Rudolf Stärz, Eva Vrbková, Jan Hofman a další.

Nejbližsí termíny:

4.2.2015    19:30

23.2.2015   19:30

1.3.2015     19:30

17.3.2015    19:30

Vstupenky si rezervujte:

Telefon: 224 216 015

Pokladna:
Otevřena pondělí až pátek: 12.00 - 19.30  /  O víkendech (a ve státní svátky) v hrací dny pokladna otevřena dvě hodiny před představením.

www.divadlokomedie.eu