Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


Havel v zemi čeledínů

16. 02. 2015

Příběh devadesátých let naší země, inscenaci, Havel v zemi čeledínů, bude mít svou premiéru 27. února v Mahenově divadle.

Dům u štěrkového jezera na okraji vesnice. Nečekaná Klausova amnestie otevírá dveře minulosti. Vystupuje z nich i Jura, který se vrací domů z výkonu trestu. Jeden dům. Jedna matka. Stesk po zmizelém synovi. Nesnesitelná tíha a vina.

Minulost. Devadesátá léta: Krvavý byznys, krajina bílých koní. Vyrubané hory, napakovaní chlapi a napakované rody. Zmizelí chlapi a děti, které po nich zůstaly. Rody, které v této hře prohrály. Trůny, domy i střechy. Sláma a rez. Jaká je láska v srdci čeledína? Je to žert, být hrdinou v této zemi čeledínů? Hrdinou tohoto příběhu? Hrdinou? Byl Václav Havel hrdinou?

Havel očima „obyčejného člověka“. Havel v příběhu, který hovoří o jeho době. A příběh, který hovoří o vztahu lidí k Havlovi. Symbióza režiséra Martina Glasera s dramatikem Martinem Františákem.

Osoby a obsazení

Matka Švecová Marie Durnová
Jura, syn Petr Halberstadt
Marek, syn in memoriam Roman Nevěčný
Tomáš, vnuk Jiří Svoboda j. h.
Markéta, snacha Dana Pešková j. h.
Kněz, rodinný přítel Zdeněk Dvořák
Kněz, majitel země čeledínů Jan Grygar
Václav Havel, prezident země Michal Dalecký
Neznámý Martin Sláma

Termíny

27. 2. 2015

7. 3. 2015

30. 3. 2015

7. 4. 2015

15. 5. 2015

22. 5. 2015

19. 6. 2015

Zdroj: webové stránky Národního divadla Brno