Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


Her master´s voice

04. 04. 2014

28. března 2014 představilo Divadlo Komedie novou inscenaci Her master´s voice.

Napínavá vztahová detektivka. Kdo má vše a chce ještě víc, může najít co nečekal a ztratit co nechtěl.

Běžný pár: On pracuje, ona je na mateřské. Vždy je vyděláno, vždy je uklizeno.

Extrémní pár: On dělá něco, po čem je lepší nepátrat, ona manipuluje vším kromě sebe, protože sebe pod kontrolou nemá vůbec.


Náhodná srážka dvou odlišných žen spustí nezadržitelný sled událostí.

Hra Markéty Bidlasové Her master´s voice je příběhem o hledání, o ženské poníženosti i povýšenosti, o vztahových rolích, které milujeme i když nás škrtí a vedou směrem, který se nám vůbec nelíbí. Jsou tyrani a agresoři potřeba? A pokud je nemáme, musíme si je vytvářet? Jak se to asi dělá… A jak to nedělat? Kdo je vůbec oběť a kdo trýznitel? Kdo je kdo a kudy z toho ven?

Hlavní hrdinka uvízlá na mělčině každodenního života ženy v domácnosti odhaluje skrz příběh cizích lidí sílu destruktivní závislosti, sílu ženských zbraní. Nedívá se ale vlastně do zrcadla a neobjevuje své vlastní chutě? Jednou začatá vzrušující hra s ohněm se však nezháší tak snadno, jak si myslela a má své reálné následky…
Jedním z důležitých motivů hry je drogová závislost, v tomto případě na uklidňujících lécích, tedy na něčem, co je zpočátku nejen nenápadné, ale hlavně společensky absolutně přijatelné.

Ukazuje se zde, jak z malých a neřešených nespokojeností, z malé potlačené touhymohou vzniknout velké problémy s dalekosáhlými následky, jak snadné je nastoupit na kolotoč destrukce, a jak nesnadné a drahé je z něj seskočit.

První rozhovor s autorkou Markétou Bidlasovou a režisérem Vojtou Štěpánkem...