Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


KYJEM PO KEBULI aneb zpráva o dobrovolné smrti jednoho z diváků

21. 02. 2020

Vážení divadelní příznivci,

nenechte si v dubnu ujít představení KYJEM PO KEBULI, novinku v Divadle Na zábradlí.

Autorská inscenace vychází z dopisů Augustina Strobacha, jezuitského misionáře a jihlavského rodáka, který v 17. století působil na misii na Mariánských ostrovech.

“Obyvatelé Mariánských ostrovů dokážou z lidské kostry vyrobit dvanáct oštěpů, a čím větší je tělo, tím lepší a větší jsou z něj oštěpy. Z tohoto důvodu ovšem tito divoši pociťují velkou touhu zabít člověka vysoké postavy. Leč já si nepřeji pozbýt svůj život a prolít krev kvůli jejich oštěpům, nýbrž jedině pro Kristovo jméno! “

– Augustin Strobach, 21. května 1683

Jezuitského misionář Augustin Strobach odjel na Mariánské ostrovy a už se nikdy živý nevrátil domů. Během misie pokřtil podle vlastních slov více jak čtyři sta divochů, sezdal na sto párů, naučil místní pěstovat kukuřici a nakonec byl ubit kyjem při krvavé vzpouře.

Jaký byl smysl Augustinovy “mučednické smrti”? Jak se česká stopa otiskla do historie kultury na opačném konci světa? Je možné šířit pravdu a lásku na lodích, které přivážejí také krysy, mor a daňový systém?

 

OBSAZENÍ: Magdaléna Sidonová, Barbora Bočková, Kateřina Císařová, Václav Vašák, Vojtěch Vondráček, Štěpán Lustyk, Milan Vedral

NEJBLIŽŠÍ TERMÍN PŘEDSTAVENÍ: 21.4.2020 v 19:00 hodin

Kyjem KIV07942-min  KIV08142-min  KIV08188-min 

KIV08436-min KIV08492-min  KIV08537-min  KIV08598-min