Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!

Mimořádná informace z Divadla Komedie

21. 04. 2015

Divadlo Komedie do programu sezóny 2014/15 zařazuje mimořádnou premiéru. Od letošního dubna se zkouší unikátní inscenace s názvem ZLOČINY.ŽENY.DOC, která bude mít premiéru 4. června 2015 od 19:30.

Vzniká na základě dokumentární divadelní hry Varvary Fajer, textu, jenž je doslovným přepisem skutečných rozhovorů ruské novinářky se dvěma vězeňkyněmi odsouzenými za vraždu muže, či spoluúčast na ní.

Surový a syrový příběh Zločinů je do značné míry paradoxní - čím víc se novinářka snaží dostat do nitra těchto žen, tím více se obnažuje sama. Protože i ona sama řeší svou vlastní vášeň, vztahovou závislost, své ponížení, svou nenávist… Dialog s “vražedkyněmi” se tak stává vlastně svéráznou terapií jedné zdánlivě chladné intelektuálky.

Zločiny.ženy.doc ovšem nabízí nejen autentický portrét tří žen a nebývale otevřený pohled na ženskou agresi a sexualitu, ale také humor.

Role vězeňkyň nastudují Eva Vrbková a Pavlína Skružná, roli novinářky Kristýna Leichtová. Všechny mužské postavy ztvární Jan Hofman.

Překlad: Naděžda Krejčová
Výprava: Lenica Rozsnyóová
Dramaturgie: Markéta Bidlasová
Hudba: KITTCHEN a Veronika Linhartová

 

Režie: Ondřej Mataj

PREMIÉRA:  4. června 2015
Veřejná generálka:
3. června v 11:00
První repríza: 18. června