Vážení divadelní příznivci,
PLATNOST DÁRKOVÝCH CERTIFIKÁTŮ KULTURA 2019/2020 JE PRODLOUŽENA DO 28.2. 2021
Vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


Osm a půl opery Bedřicha Smetany v jednom představení

12. 08. 2019

Vážení divadelní příznivci,

Divadlo ABC uvádí komický muzikál z pera Ivana Hlase: BEDŘICH SMETANA: THE GREATEST HITS. Zábavná podívaná s živou kapelou, písničkami, tanci i šermy vypráví o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera však není vůbec snadné...

Děj představení se odehrává na několika divadelních zkouškách, a tak mají diváci jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku tvůrčího divadelního procesu. Inscenace nabízí vedle originální hudební úpravy, živé kapely a nekonečné řady komických situací také důkaz o tom, že herci Městských divadel pražských jsou skvěle hudebně a pohybově vybaveni.

Ivan Hlas přizval ke spolupráci kolegu Jiřího Janoucha, a protože jde o nadsázku a komedii, vyhráli si oba muzikanti zejména s různými hudebními aranžmá. Smetanovy árie tak zní jednou jako reggae, jindy jako rock and roll, song a la Beatles nebo balada ve stylu skupiny Queen. Ivan Hlas navíc ve hře vystupuje nejen jako frontman živého hudebního doprovodu, ale bravurně zvládá i malou roli svého méně známého bratra Saši Hlase.

V roce 2013 na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích získala tato inscenace cenu za nejoblíbenější inscenaci publika – Komedie diváků.

Hrají: PAVEL JUŘICA, JIŘÍ KLEM, LUCIE PERNETOVÁ / VERONIKA SVOJTKOVÁ, SVATAVA MILKOVÁ, RADIM KALVODA, MICHAL SLANÝ / ROBERT HÁJEK, ROMAN ŘÍČAŘ, ZDENĚK VENCL, HANUŠ BOR, ZBIGNIEW KALINA, VERONIKA GAJEROVÁ, VERONIKA KUBAŘOVÁ / NINA HORÁKOVÁ, LENKA ZBRANKOVÁ, IVAN HLAS, RADEK JEŽIL

Nejbližší představení: 30.9.2019 v 19.00 a 9.10.2019 v 19.00

Smetana_alternace2016(20) Smetana150  Smetana034