Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


Rok na vsi

11. 09. 2014

Od 8. září 2014 začal režisér Pavel Šimák zkoušet skoro s celým souborem Fidlovačky dramatizaci slavné románové kroniky bratří Mrštíků ROK NA VSI. V roce 1993 ji mistrně zdramatizoval režisér Miroslav Krobot. Z jednotlivých střípků příběhů klasického díla se mu podařilo vytvořit výjimečně působivou mozaiku lidských osudů a drama Rok na vsi se tak může směle řadit k tomu nejlepšímu z evropské divadelní klasiky. Pro hlavní mužskou roli byl přizván herec Roman Zach, v hlavní ženské roli uvidíte Barboru MošnovouPremiéra se uskuteční ve čtvrtek 6. listopadu 2014 od 19.30 hodin.

Na pozadí zvyků, svátků a tradic prožívají obyvatelé Habrůvky svoje komické, dojemné i kruté osudy. Když do harmonie přírodního koloběhu vstupují lidské vášně, slabosti a touhy, mění se malá poklidná vesnička na dějiště velkého dramatu lásky, zrady, i naděje na odpuštění.

Hrají: Roman Zach, Barbora Mošnová, Ladislav Županič, Sandra Pogodová, Lukáš Rous, Ctirad Götz, Denny Ratajský, Marie Doležalová, Aneta Krejčíková, David Hák, Marta Sovová, Ludmila Molínová, Martina Randová, Dalimil Klapka, Josef Zýka, Daniel Rous, Eliška Nezvalová, Filip Cíl, Zdeněk Palusga, Martina Šťastná, Adriana Salvetová, Lukáš Adam / Michal Papáček, Luka Brousková

Režie: Pavel Šimák

Dramaturgie: Adéla Šotolová

Scéna: Jaroslav Čermák

Kostýmy: Michaela Hořejší

Hudba: Marek Doubrava

Asistent režie: Petr Veselý