Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


ŠVEJK/SCHWEJK V DIVADLE KOMEDIE

31. 01. 2020

Vážení divadelní příznivci,

nenechte si ujít inscenaci ŠVEJK/SCHWEJK, zajímavý mezinárodní projekt, se kterým přichází DIVADLO KOMEDIE. Český a německý, ryze současný, ale i dávno minulý pohled na nejslavnějšího hrdinu, kterého dala naše literatura světu.


KDO JE ŠVEJK? CO JE ŠVEJK? CO ZNAMENÁ ŠVEJK PRO NÁS A CO PRO ZBYTEK SVĚTA? A CO PRO TEN ZBYTEK SVĚTA ZNAMENÁME MY?

Hašek, Brecht, Hůlová. Tři autoři a jeden fenomén, švejkovství a švejkování, muka tvorby i nemožnosti tvořit, samota v cizině a samota ve vlasti. A hlavně otázka identity „geniálního idiota“, stejně jako pátrání po pravdě o nás samotných. To vše zkoumá inscenace ŠVEJK/SCHWEJK, která vznikla v koprodukci Městských divadel pražských se Staatstheater Augsburg v režii renomovaného německého režiséra Armina Petrase.


Mezinárodní projekt v sobě propojuje život Jaroslava Haška a Osudy dobrého vojáka Švejka, americká exilová léta Bertolta Brechta s marnou snahou uvést jeho hru Švejk za druhé světové války a nechybí ani dnešní pražský švejkovský pohled spisovatelky Petry Hůlové v textu, který byl napsán přímo pro tuto inscenaci.

Inscenace se hraje v českém a německém jazyce s českými a německými titulky.

Obsazení: Johannes Cotta, Sarah Haváčová, Anatol Käbisch, Andrej Kaminsky, Jonas Koch, Tomáš Milostný, Eva Salzmannová, Katja Sieder

Nejbližší představení: 11.3.2020 v 19:30 a 30.4.2020 v 19:30 hodin

Fotky ze zkoušky:

 

_DSC4428 _DSC4464 

_DSC4493 _DSC4527  _DSC4546