Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků

Únorové premiéry Divadla pod Palmovkou

03. 02. 2016

Divadlo pod Palmovkou uvede v únoru dvě premiéry. První s názvem MLČENÍ BOBŘÍKŮ představí divadlo veřejnosti již 12. 2. 2016, druhou premiérou je inscenace LASKAVÉ BOHYNĚ, která bude mít své první uvedení 24. 2. 2016.

Mlčení Bobříků

Totalitní horor o nástrahách skautingu

U devatenáctileté Bedřišky se zničehonic objeví příznaky podivné nemoci. Dokáže rozdělat oheň bez pomoci Pepa a zná všechny sloky z Vlajka vzhůru letí. Doktoři,  psychologové a psychiatři jsou bezradní. Jediným možným řešením, jak dívku  zachránit, se zdá být starobylá praktika vymítání. Již není pochyb, že nešťastná
dívka je posedlá skautingem...

Toto je příběh z dávných časů, kdy na Letné stály sochy Bohů a prostý lid se krčil pod jejich krutovládou. Jen několik lidí se jim dokázalo vzepřít a bojovat proti nim. Hra podle skutečné události o neuvěřitelném žertu skrytém v naší historii.

47_preview_photo_detail

Laskavé bohyně

Maximilien Aue nikdy neexistoval. Druhá světová válka ano. Historická fikce na půdorysu antického dramatu.
Světově proslulý román poprvé na českém jevišti.


Rozsáhlý román amerického autora Jonathana Littella vyšel poprvé v roce 2006 a okamžitě se stal velkou literární událostí. Fiktivní paměti Maximiliena Aueho zachycují s nebývalou otevřeností, přesností a historickou věrností osudy jednoho mladého, dobře zajištěného, vzdělaného a víceméně „slušného esesáka“, který se stal masovým vrahem. Silný a dramatický příběh plný nadšení, oddanosti, ukrývané sexuální touhy, přátelství, ale i chladné a syrové racionality, citové vyprahlosti či nejrůznějších vnitřních běsů odhaluje s děsivou názorností obrovské nebezpečí číhající za určitých okolností na kteréhokoliv člověka. Oněmi laskavými bohyněmi z názvu jsou totiž míněny lítice, které v řecké mytologii pronásledují provinilce…
Román Jonathana Littella je právem považován za jedno ze stěžejních děl současné světové literatury.

44_preview_photo_detail (1)