Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


Vymítač

15. 01. 2018

Hororová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o neopětované lásce a děsivých rituálech.

RockOpera Praha se rozhodla rozšířit svůj už nyní dost rozmanitý a bohatý repertoár tajemnou rockovou operou Vymítač. Dílo je nejen jedním z hudebně nejtvrdších, s jakým divadlo kdy přišlo, ale zároveň i úplně první hororovou operou v jeho historii. Skladatel Milan Steigerwald se při tvorbě nechal ovlivnit nejen metalem, ale i německým komponistou Carlem Orffem a jeho zpracováním středověkých písní ze souboru Carmina Burana, Johannem Sebastianem Bachem a keltskou hudbou.
 
  Vymítač-Nedvídek-2   Vymítač-Nedvídek-5   Vymítač---Nedvídek   Vymítač---Nedvídek1   Vymítač-Nedvídek3   Vymítač-Nedvídek4   stažený soubor (3) 
 
 
„Kdysi jsem viděl koncert Ozzyho Osbourna, který začínal Carminou Buranou. Pak nastoupil Ozzy a já si říkal, že je škoda, že Carmina nepokračuje. Rozhodl jsem se tedy udělat metalového Orffa. Stejně jako v Carmině Buraně, i ve Vymítačovi bude sborový zpěv, ale prolínaný také growlingem a screamováním,“ říká k rockové opeře Milan Steigerwald.
 
Jak bývá u divadla zvykem, objevují se v rockové opeře znovu hvězdy tuzemské rockové scény jako Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Žántí, Helena Kubelková a další. Nouze nebude ani o velkou světelnou, akrobatickou a pohybovou show. Diváky dokonce čeká i tanec u tyče v podání Jany Kadeřávkové a mistryně světa v Pole disciplínách Alexandry Kalousové. Režie se opět ujme mistryně fyzického divadla, členka legendárního Teatr Novogo Fronta Irina Andreeva.
 
Příběh rockové opery je inspirovaný jednou starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamějším kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných příběhů. Mělo tu docházet k pohanským a satanistickým rituálům, měli zde vraždit nemrtví a skrz vyvolávání duchů se tu údajně chtěl jeden voják pomstít milé zemřelého kamaráda.

Dívka totiž stále oplakávala svoji zesnulou lásku a vojáka, který se jí nabízel, odmítala. Muže její lpění na zemřelém tak rozčilovalo a uráželo, že se rozhodl vykonat keltský pohanský rituál, jímž ze záhrobí vyvolal ducha svého přítele a pomocí temných sil nechal nebohé děvče posednout. Dívce nyní může pomoct už jedině Vymítač! Příběhem se nechal inspirovat i Karel Jaromír Erben při tvorbě slavné Svatební košile.
  
 
 
Tvůrčí tým

Hudba: Milan Steigerwald   Scénář a libreto: Pavla Forest   Režie a choreografie: Irina Andreeva   Asistentka režie: Eva Petrášková   Grafika: Michaela Fišerová, Tereza Doležalová   Symfonické aranžmá: Daniel Wunsch   Sound Engineer: Richard Scheufler Jr.   Jevištní mistryně: Jana Eichlerová   Media Relations: Tomáš Kopečný, Jiří Štraub    


 

Postava

Vymítač: Kamil Střihavka      

Voják: Honza Toužimský
Kamarád vojáka: Viktor Dyk

Keltská kněžka: Helena Kubelková
Druid, kostelník: Petr Opava
Menhir: Pavla Forest
Dívka vojáka: Žántí
Kamarádka: Magdaléna Tempírová

Dívky v nočním klubu: Jana Kadeřávková, Alexandra Kalousová

Lidé, vojáci, keltové: Sbor Rockové akademie, Irina Andreeva, Matěj Kohout, Salvi Salvatore a další