Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků

Novinky z divadel

Vážení divadelní příznivci,

Švandovo divadlo na Smíchově uvede v české premiéře hru kultovního režiséra, dramatika a herce Rainera Wernera Fassbindera. Inscenace KOČKOŽROUT je o partě lidí na maloměstě, kteří tráví čas  posedáváním, popíjením, nárazovým sexem, nekonečnými hovory o ničem a sny o nových začátcích… dokud nepřijde jeden takovej. 

Nájemný dělník s patřičně horkou jižní krví a dobře stavěnou figurou zvládá nejen tovární práci, ale také pořádně rozvíří sukně zdejších žen. Není divu, že mužům se pak v kapsách začnou otvírat kudly. Dostal se ke všem až příliš blízko. A to se tu trestá!

To místo je naše a my určujeme jeho pravidla. To místo jsme my.

více informací
KOČKOŽROUT - Na naše kočky a buchty nám nikdo cizí sahat nebude!

Vážení divadelní příznivci,

nenechte si ujít jednu z očekávaných premiér sezóny 2019/2020, kterou uvede divadlo Komedie v koprodukci se souborem Lenka Vagnerová & Company. Inscenace PANOPTIKUM je o lidském strachu z cizího a neznámého, o tom, co vše jsme schopni prodat a za jakou cenu, o hranicích a morálních hodnotách stojících na zisku, o zábavě bez zábavy, o osamělosti, ale i o smíchu, odvaze, snech, lidské důstojnosti, kouzelníkovi a reflektorech.

více informací
Panoptikum: novinka v divadle Komedie

Vážení divadelní příznivci,

dovolujeme si Vás pozvat do Divadla Na zábradlí na inscenaci KRÁTKÉ ROZHOVORY S ODPORNÝMI MUŽI, českou premiéru divadelní adaptace povídkové knihy obdivovaného amerického prozaika Davida Foster Wallace, který se řadí mezi nejvlivnější a průkopnické spisovatele posledních let.

více informací
Novinka v Divadle Na zábradlí: KRÁTKÉ ROZHOVORY S ODPORNÝMI MUŽI

Vážení divadelní příznivci,

nenechte si ujít novinku, kterou pro Vás připravilo Divadlo pod Palmovkou. HAPPY CHICKEN CZ – DRŮBEŽÍ FARMA je černá komedie z pera ředitele a uměleckého šéfa Divadla pod Palmovkou Michala Langa a vůbec poprvé na jevišti bude uvedena v předvečer třicátého výročí začátku Sametové revoluce.

více informací
HAPPY CHICKEN CZ – DRŮBEŽÍ FARMA: černá komedie o lidech, kteří to nevzdali

Vážení divadelní příznivci,

nepropásněte chystanou premiéru ve Švandově divadle na Smíchově. Představení Na Větrné hůrce je divadelní adaptací slavného románu Emily Brontë, který se žánrově nachází na pomezí milostné literatury, psychologického dramatu a gotického hororu.

více informací
Na Větrné hůrce: Jak tenká je hranice mezi láskou a nenávistí?

Vážení divadelní příznivci,

Divadlo ABC pro Vás připravuje nové představení, které si rozhodně nemůžete nechat ujít! SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO je nejslavnější drama Arthura Millera, oceněné Pulitzerovou cenou. V režii Michala Dočekala se pak z něj stává herecký koncert pro Miroslava Donutila a Zuzanu Kronerovou.

více informací
SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO: novinka v Divadle ABC

Vážení divadelní příznivci,

zveme Vás do divadla ABC na nové nastudování komedie ŽEBRÁCKÁ OPERA z pera Václava Havla. Hra o 14 obrazech, kterou Václav Havel jako jediné své drama psal na zakázku a na cizí námět, byla poprvé inscenovaná v hospodě U Čelikovských v Horních Počernicích léta páně 1975.

„Žijeme ve světě, v němž každý nesmysl má vědeckou podobu a v němž žvanění nahrazuje řeč“, napsal Václav Havel v dopise věnovaném Žebrácké opeře Alfrédu Radokovi před téměř padesáti lety. Co platilo tehdy, platí o to více dnes.

více informací
ŽEBRÁCKÁ OPERA v divadle ABC

Vážení divadelní příznivci,

nenechte si ujít chystané představení BE MY BABY - BUĎ MOJE BEJBY v Divadle Palace.

Autorem této skvostné komedie je jeden z nejlepších současných tvůrců tohoto žánru Ken Ludwig, jež se v tomto případě nechal inspirovat Shakespearovými vrcholnými veselohrami: Zkrocení zlé ženy a Mnoho povyku pro nic.

Zažijte fascinující proměnu, kdy se nesmiřitelný souboj muže a ženy po přestálých peripetiích mění v milostný tanec.

více informací
Novinka v Divadle Palace: BE MY BABY

Vážení divadelní příznivci,

nenechte si ujít nově připravované představení KDO JE PAN SCHMITT? v Divadle Na Fidlovačce. Moderní francouzská komedie, jejímž autorem je Sébastien Thiéry, nenechá Vaše bránice odpočinout.

více informací
Premiéra v Divadle Na Fidlovačce

Vážení divadelní příznivci,

nepropásněte novou inscenaci na programu Divadla Radka Brzobohatého: PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM.

Strhující příběh hlavního hrdiny, který, aby se vyhnul vězení, zvolil raději psychiatrickou léčebnu. Tímto rozhodnutím ale možná udělal tu největší chybu svého života… Jak nakonec dopadne napínavý souboj mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem?

více informací
Novinka v Divadle Radka Brzobohatého: PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM