Vážení divadelní příznivci,
vzhledem k současné situaci nejsme schopni aktualizovat program k dárkovým certifikátům. PROTO SI PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNÍ PŘESUNY PŘEDSTAVENÍ A PROGRAMY na webových stránkách jednotlivých divadel a pořadatelů viz. Kalendář - program divadel. PŘI VÝBĚRU PŘEDSTAVENÍ JE TŘEBA SE ŘÍDIT PRAVIDLY POUŽITÍ KUPÓNŮ UVEDENÝCH NA WEBU.
Váš BONUSYS!

Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!
Články

Přehled článků


ŽEBRÁCKÁ OPERA v divadle ABC

15. 10. 2019

Vážení divadelní příznivci,

zveme Vás do divadla ABC na nové nastudování komedie ŽEBRÁCKÁ OPERA z pera Václava Havla. Hra o 14 obrazech, kterou Václav Havel jako jediné své drama psal na zakázku a na cizí námět, byla poprvé inscenovaná v hospodě U Čelikovských v Horních Počernicích léta páně 1975.

„Žijeme ve světě, v němž každý nesmysl má vědeckou podobu a v němž žvanění nahrazuje řeč“, napsal Václav Havel v dopise věnovaném Žebrácké opeře Alfrédu Radokovi před téměř padesáti lety. Co platilo tehdy, platí o to více dnes.

ŽEBRÁCKÁ OPERA je komedie o schopnosti mazaně převrátit morální hodnoty ve svůj vlastní prospěch. Hra, kde zloději jsou morálně integrovaní, kurtizány čtou Descarta, zločin a zákon se bratrsky podpírají a zrada má erotický náboj. Slétněte na zem, zbavte se iluzí a svých abstraktních zásad, radí Peachum zloději Filchovi. Chlubit se svýma čistýma ručičkama a někde v závětří si pěstovat své krásné zásady – to je hrozně snadné!

Mravy jsou přece pořád stejné, jenom to, co se dřív tutlalo, se dnes dělá veřejně!

Účinkují: MARTIN DONUTIL, JAN VLASÁK, EVA SALZMANNOVÁ, TEREZA MAREČKOVÁ, HANUŠ BOR, PETRA TENOROVÁ, FILIP BŘEZINA, DANA BATULKOVÁ, ZUZANA STAVNÁ, MARKÉTA JANDOVÁ, ANNA KUKUCZKOVÁ, PAVEL JUŘICA, RADIM KALVODA, MILAN KAČMARČÍK, ZDENĚK VENCL

Nejbližší termíny představení: ve čtvrtek 24.10.2019 v 19:00, ve čtvrtek 31.10.2019 v 19:00, v sobotu 9.11.2019 v 19:00, v pondělí 18.11.2019 v 19:00 a v úterý 10.12.2019 v 19:00 hodin.

https://www.mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/1037/zebracka-opera/