Darujte (si) 100% zážitky za poloviční ceny!

NĚCO ZA NĚCO - dvě nominace divadelních novin

12. 11. 2018

DIVADLO POD PALMOVKOU

Kdo má moc, nemusí být v právu…

Čerstvě dvě nominace divadelních novin si nedávno vysloužil Shakespearův titul NĚCO ZA NĚCO. Oceněni byl vynikající polský režisér Jan Klata a herec Jan Vlasák za roli zhýralého knížete Vincencia.  

PŘIJĎTE SE PODÍVAT 14.11.2018 OD 19H a nenechte si ujít představení, které  nastoluje zásadní témata lidské existence, morálky, kterou všichni kážou, ale nikdo se jí neřídí, a demonstruje, jak je snadné zneužít moc. 

 http://www.divadlopodpalmovkou.cz/inscenace-90-neco-za-neco 

Shakespearovu poslední, třináctou komedii mohou diváci znát pod názvy Oko za oko, Půjčka za oplátku nebo Veta za vetu. Čtyři sta let stará hra nastoluje zásadní témata lidské existence, morálky, kterou všichni kážou, ale nikdo se jí neřídí, a demonstruje, jak je snadné zneužít moc. Hlavní postavou hry je kníže Vincentio, vládce Vídně, ve které už čtrnáct let i přes přísné zákony bují smilstvo, prostituce a další neřesti. Vincentio určí na čas svým zástupcem šlechtice Angela a v převleku za mnicha pozoruje, jak se tomuto vyhlášenému strážci mravnosti a čistoty podaří nastolit pořádek. Angelo zklame a začne svoji moc zneužívat.

Hru Něco za něco režíroval vynikající polský režisér Jan Klata, který pracuje na prestižních německých scénách, režíroval také na příklad v Rakousku, ve Španělsku, v moskevském MCHATu. Diváci mohli vidět jeho inscenaci hry H. Ibsena Nepřítel lidu při příležitosti prvního ročníku festivalu Palm OffFestu v Divadle pod Palmovkou. 

TVŮRCI
REŽIE/ÚPRAVA TEXTU: KLATA JAN
PŘEKLAD: HILSKÝ MARTIN
VÝPRAVA/LIGHT DESIGN: ŁAGOWSKA JUSTYNA
 
CHOREOGRAFIE: PRUSAK MAĆKO
DRAMATURGYNĚ: KLESTILOVÁ IVA
 
OBSAZENÍ
KNÍŽE VÍDEŇSKÝ VINCENTIO: VLASÁK JAN
ANGELO: TEPLÝ JAN
CLAUDIO: HUŠEK JAN
ESCALUS: NĚMEC MARTIN
LOKET / BARNARDIN: HRUŠKA MARTIN
POMPEJUS: VALENTA RADEK
KUPLÍŘKA: DIANIŠKA TOMÁŠ
 
INSPICE
PŘEDSTAVENÍ ŘÍDÍ: VOSTAREK VÁCLAV
TEXT SLEDUJE: NĚMEČKOVÁ ZUZANA
ASISTENCE REŽIE: SŁOWIK OLGA
 
stažený soubor (1) stažený soubor (2)  stažený soubor